Publikujemy najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące projektu: Centrum Inicjatyw Lokalnych – Lokalny Inkubator Aktywności realizowanego przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych. Bardzo zachęcamy do zapoznania się!

1. CZY MOŻNA POŁĄCZYĆ SIĘ Z INNYM OSIEDLEM W DZIAŁANIACH?

Tak, ale tylko i wyłącznie w ramach osiedli określonych w regulaminie konkursu, czyli: Jeżyce, Stary Grunwald, Grunwald Północ, Stare Miasto, Św. Łazarz. W fiszce projektowej należy doprecyzować do kogo skierowany będzie projekt. Ważne jest wskazanie czy adresatami są mieszkańcy jednego czy kilku osiedli wskazanych w regulaminie: Jeżyce, Stary Grunwald, Grunwald Północ, Stare Miasto, Św. Łazarz.

2. JAK INTERPRETOWAĆ INFORMACJĘ, ŻE 60% DZIAŁAŃ MA BYĆ ZREALIZOWANYCH W CIL-U?

W JAKI SPOSÓB BĘDZIE ROZLICZANE 60% DZIAŁAŃ?

Np. jeżeli projekt skierowany jest do seniorów z terenu osiedla X, 60 proc. przewidzianych działań merytorycznych (spotkań, warsztatów, wykładów, kursów itp.) ma odbywać się na terenie CIL na ul. Bukowskiej 27/29. To znaczy, że np. na 10 zaplanowanych spotkań merytorycznych min. 6 musi odbyć się w CIL.We wzorze fiszki znajduje się punkt, w którym opisać należy, które konkretnie działania planowane są do realizacji w CIL. Oceniając spełnienie tego kryterium odnosić się będziemy właśnie do tego opisu, całokształtu wskazanych działań oraz opisanych w fiszce wskaźników i rezultatów. W przypadku planowanych wydarzeń otwartych, plenerowych takich jak piknik, festyn itp. w CILu mogą odbywać się np. spotkania organizacyjne danej organizacji/grupy nieformalnej, jednak należy pamiętać, że nie traktowane są one jako zadanie merytoryczne skierowane bezpośrednio do mieszkańców osiedli lecz jako wewnętrzne spotkania przygotowawcze w związku z czym nie wchodzą one do puli 60 proc. działań realizowanych na terenie CIL.60 proc. zadeklarowanych w fiszce działań merytorycznych ma się odbywać na terenie CIL w co wchodzą, tylko te, które bezpośrednio realizowane są na rzecz mieszkańców wskazanych osiedli w siedzibie CIL.W związku z tym należy dokładnie przemyśleć planowane działania. Forma rozliczania działań to np. listy obecności i zdjęcia, inne dokumenty potwierdzające wykonanie zadań przy czym nie mowa tu o dokumentach finansowych jak faktura czy umowy z wykonawcami, tylko o dokumentach merytorycznych poświadczających realizację zadania, ilość osób jeśli została wskazana, ilość warsztatów itp.

3. CZY UŻYTKOWANIE PRZESTRZENI BĘDZIE ODPŁATNE?

Nie. Przestrzeń CIL (wskazana w Regulaminie dostępnym na stronie www.wrk.org.pl) jest udostępniania nieodpłatnie po wcześniejszym kontakcie z koordynatorem CIL/WRK.

4. JAK I DO KIEDY ZŁOŻYĆ OFERTĘ?

Fiszki projektowe muszą zostać złożone do 18.07.2016 r. do godziny 15.00: – w wersji elektronicznej (w formacie PDF) na adres mailowy wnioski.cil@wrk.org.pl. Oferty w wersji elektronicznej muszą zawierać skan całej oferty podpisanej przez osobę upoważnioną (plik w formacie PDF). Za ofertę prawidłowo złożoną uznaje się ofertę, która wpłynęła na prawidłowy adres e-mail oraz e-mail z ofertą, nie zostanie odrzucony z powodu błędu, lub zbyt dużej pojemności lecz został skutecznie dostarczony na podany w ogłoszeniu adres mailowy. – w wersji papierowej do siedziby CIL/WRK znajdującego się w Centrum Bukowska przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu w zaklejonej kopercie. Oferty w wersji drukowanej będą przyjmowane osobiście w Centrum Bukowska przy ul. Bukowskiej 27/29 w poniedziałki, środy i piątki od 10:00-15:00 oraz wtorki i czwartki od 13:00-18:00 w pokoju – Open Space. O zakwalifikowaniu do oceny decyduje data i godzina wpływu do siedziby CIL/WRK przy ul. Bukowskiej 27/29 lub na wskazany w Regulaminie adres mailowy.

5. DO KIEDY MUSI BYĆ REALIZACJA PROJEKTU?

Projekt musi zostać zrealizowany od 1 sierpnia 2016 roku do 31 sierpnia 2016 roku, a rozliczony do 15 września 2016 roku.

6. KIEDY BĘDĄ OGŁOSZONE WYNIKI?

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 5 dni przed dniem 1 sierpnia na stronie www.wrk.org.pl.

7. CZY BĘDZIE II EDYCJA?

Tak, w sierpniu będzie uruchomiona druga edycja konkursu. Szczegóły będą podane na stronie internetowej federacji WRK tj. www.wrk.org.pl.

8. SKĄD MAMY BRAĆ WZORY UMÓW, POROZUMIEŃ O WOLONTARIACIE?

Wszelkie umowy, porozumienia o wolontariacie, kartę aktywności wolontariusza udostępniamy wyłonionym realizatorom na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie.

9. CZY MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSEK WE DWIE ORGANIZACJE?

Nie. Zgodnie z regulaminem oferentem może być grupa nieformalna lub organizacja pozarządowa (definicje ujęte w regulaminie konkursu na ww.wrk.org.pl). Nie ma możliwości składania ofert wspólnych. Aczkolwiek mile widziana jest współpraca z innymi organizacjami w projekcie a sama współpraca powinna być opisana w fiszce projektowej.

10. CZY NA WYDARZENIE MOGĄ PRZYJŚĆ OSOBY SPOZA DANEGO OSIEDLA?

Nie. Wydarzenie musi być skierowane do mieszkańców danego Osiedla i ich opis tj. opis grupy docelowej, grupy adresatów) musi znaleźć się w fiszce projektowej (wzór dostępny na stronie ww.wrk.org.pl). Realizator mikrograntu musi wziąć pod uwagę, iż jednym z kryteriów merytorycznych jest aktywne włączenie mieszkańców Osiedla, którym dedykowane są działania. Ideą CILu jest przede wszystkim integracja mieszkańców z danego osiedla oraz budowanie aktywnej społeczności lokalnej.

11. CZY MOŻNA UJĄĆ W KOSZTORYSIE I OPIESIE MERYTORYCZNYM NAGRODY/UPOMINKI DLA UCZESTNIKÓW?

Tak. Drobne nagrody dla uczestników można ująć w budżecie. Ich forma zależeć będzie od typu konkursu i adresatów. Koszt i typ nagrody/upominku powinien mieć racjonalne uzasadnienie. Przykłady: dyplomy, medale, książki, gry planszowe itp.

12. NA KOGO BIERZE FAKTURY GRUPA NIEFORMALNA?

Faktury wystawiane są na Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych. W przypadku przyznania dofinansowania na realizację działań, Operator (WRK) przekaże grupie nieformalnej pełne dane do faktury oraz wytyczne dotyczące gromadzenia i oznaczania dokumentów.

13. CZY OPERATOR CIL-U tj. Federacja WRK POMAGA W PROMOCJI PROJEKTU?

Tak, przez cały okres realizacji projektów realizatorzy mikrograntów mogą liczyć na wsparcie merytoryczne WRK. Pomagamy w działaniach informacyjno-promocyjnych zarówno poprzez doradztwo (np. wskazówki w zakresie sposobów promocji i dotarcia do mieszkańców) oraz poprzez nasz portal www. wrk.org.pl i profile WRK na Facebook’u. Natomiast nie prowadzimy rekrutacji na działania organizowane przez realizatorów mikrograntów.

14. CZY ZŁOŻONA OFERTA MOŻE BYĆ CZĘŚCIĄ WIĘKSZEGO PROJEKTU?

Nie. Działania zaproponowane w ramach mikrograntu mają stanowić odrębny projekt. Nie jest dopuszczalne podwójne finansowanie działań w projekcie i finansowanie tych samych kosztów w ramach CIL i z innego projektu. Mikrogrant nie może również stanowić wkładu własnego w innym projekcie.

15. W JAKICH GODZINACH DZIAŁA PUNKT DORADCZY?

Dyżury doradcze odbywają się w Centrum Inicjatyw Lokalnych WRK na ul. Bukowskiej 27/29 (Centrum Bukowska): Poniedziałki 13:00-16:00 Wtorki 15:00-18:00 Środy 10:00-13:00 Czwartki 15:00-18:00 Piątki 13:00-16:00 Na spotkania doradcze obowiązują zapisy, prosimy o kontakt pod nr 61 85 30 930, 61 62 32 145. Doradcy pomagają min. przy wypełnianiu oferty i wyjaśnianiu poszczególnych pól fiszki projektowej.

16. CZY MOŻLIWY JEST ZAKUP SPRZĘTU W RAMACH MIKRODOTACJI?

Nie jest możliwy zakup sprzętu.

POBIERZ FAQ

Przedsięwzięcie Centrum Inicjatyw Lokalnych

realizowane jest przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych

papier wrk 2013-2

współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznań

LOGO_POZNAN_PL_CMYK_bz

cil_fb_profilowe._2jpg

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

logotyp