„Podstawy fundraisingu, narzędzia skutecznego fundraisera, planowanie działań fundraisingowych w organizacji”

Szanowni Państwo,

Celem szkolenia jest poprawa sytuacji finansowej i rozwój ekonomiczny Państwa organizacji. Zawód fundraisera jest w Polsce wciąż nowością, ale już od co najmniej dwóch lat  wyraźnie wzrasta zapotrzebowanie rynku pracy
na profesjonalnych fundraiserów. Szkolenie stanowi ważny krok na drodze rozwoju, zwłaszcza jeśli celem jest bycie specjalistą od pozyskiwania funduszy dla fundacji i stowarzyszeń oraz od budowania relacji z darczyńcami, na całym świecie.

Jest wiele organizacji, w których codziennie wpływają od darczyńców wpłaty na konto. Te podmioty nie troszczą się już tak bardzo jak dawniej o sprawy materialne, mogą pełniej realizować swoje cele strategiczne. Stało się to dzięki fundraisingowi – nowym metodom działania i  zmianie podejścia do relacji z darczyńcami.

Zapraszamy na szkolenie!

ZAŁOŻENIA
– 3-dniowe kompleksowe szkolenie, 24 godziny szkoleniowe
Uczestnicy: członkowie Zarządów oraz osoby odpowiedzialne i zaangażowane w pozyskiwanie środków finansowych  na rzecz organizacji pozarządowych, na cele charytatywne i społeczne.
Termin: 20-22.11.2012r.
Miejsce: szczegółowych informacji udzielimy uczestnikom ok. tygodnia przed szkoleniem.
Prowadzący: certyfikowani trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu
Cena: 1200,00 zł + 23% VAT/uczestnik. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu mogą skorzystać ze specjalnej ceny szkolenia: 1000,00 zł + 23% VAT.

Opłata za udział 1 osoby w 3-dniowym szkoleniu zawiera:

– udział w 24 godzinach zajęć,

– materiały szkoleniowe,

– obiady i przerwy kawowe,

– dyplom-certyfikat ukończenia szkolenia respektowany w krajach Unii Europejskiej,

– prawo do bezpłatnej konsultacji z trenerem po szkoleniu.

PROGRAM RAMOWY
DZIEŃ 1 – Podstawy Fundraisingu – 10:00-17:00 (8h szkoleniowych)

Podstawy fundraisingu to seminarium z elementami warsztatu. Uczestnicy zapoznają się z ideą i podstawowymi mechanizmami skutecznego zbierania funduszy. Poprzez ćwiczenia doświadczą bycia darczyńcą i fundraiserem. Zrozumieją jak łączenie idei budowania relacji z funduszami może zmieniać świat. W wyniku zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia do przeprowadzania zmiany w organizacji. Poznają wiele przykładów funkcjonowania i efektów fundraisingu w małych i dużych organizacjach, w Polsce i zagranicą. Dowiedzą się jak ważną rolę odgrywa etyka w działaniu fundraisera, w pozyskiwaniu darczyńców i budowaniu długotrwałych relacji. Będą wiedzieć od czego zacząć fundraising i jak przygotować organizację do planowego, etycznego, skutecznego zbierania funduszy.

DZIEŃ 2 – Narzędzia skutecznego fundraisera – 9:00 – 16:00 (8h szkoleniowych)

Przychodzi taki moment w życiu organizacji, kiedy „wszystko już było”, a mamy świadomość, że nasi darczyńcy czekają na nowe pomysły. Poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia, uczestnicy szkolenia doświadczą bycia darczyńcą/sponsorem oraz fundraiserem. Nauczą się artykułować prośbę do darczyńcy/cel na który zbierają fundusze w ekstremalnie krótkim czasie – czas bowiem najczęściej przesądza o skuteczności działania. Uczestnicy będą szukać nowych pomysłów. Nauczą się adaptować nowości i korzystać z otoczenia jako źródła prawdziwych innowacji i zaskakujących rozwiązań. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z ponad 30 narzędziami fundraisingu. W trakcie zajęć uczestnicy podejmą próby dostosowania ich do możliwości organizacji. Zapoznają się z oceną skuteczności i kosztami wybranych metod.

DZIEŃ 3 – Planowanie działań fundraisingowych – 9:00 – 16:00 (8h szkoleniowych)

Planowanie działań fundraisingowych to warsztat oparty na ćwiczeniach dotyczących analizy potrzeb organizacji
i wyznaczania celów, budowania możliwości sprzyjających rozwojowi relacji z darczyńcami, prowadzących do długotrwałej współpracy i stabilizacji wpływów finansowych. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z narzędziami planowania fundraisingu i nauczą się stosować w praktyce narzędzia tj. wykres Gantta oraz CRM. Nauczą się sporządzać listę potrzeb i dopasowanych do nich działań organizacji, prowadzić rejestr możliwości organizacji
i potencjalnych darczyńców. Absolwenci warsztatów będą potrafili zbudować podstawowy plan działań fundraisingowych i będą wiedzieli co robić, aby najbliższy rok stał się czasem nowych wpływów na konto organizacji.

OPIS REZULTATÓW

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ideą i podstawowymi mechanizmami skutecznego zbierania funduszy. Poprzez ćwiczenia doświadczą bycia darczyńcą i fundraiserem. Zrozumieją jak łączenie idei budowania relacji z funduszami może zmieniać świat.

W wyniku zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia do przeprowadzania zmiany w organizacji. Nauczą się artykułować prośbę do darczyńcy/cel na który zbierają fundusze w ekstremalnie krótkim czasie – czas bowiem najczęściej przesądza o skuteczności działania. Poznają wiele przykładów funkcjonowania i efektów fundraisingu w małych i dużych organizacjach, w Polsce i zagranicą. Poznają zasady planowania działań fundraisingowych poprzez ćwiczenia dotyczące analizy potrzeb organizacji i wyznaczania celów, budowania możliwości sprzyjających rozwojowi relacji z darczyńcami, prowadzących do długotrwałej współpracy i stabilizacji wpływów finansowych.

Uczestnicy będą wiedzieć od czego zacząć fundraising i jak przygotować organizację do planowego, etycznego, skutecznego zbierania funduszy.

ZGŁOSZENIA I PYTANIA
pod adresem mailowym: e.wasiuk@fundraising.org.pl.
Informacji udziela Pani Emilia Wasiuk: +48 663 270 000, 12/ 423 80 07