Jak działać, aby zyskać?
Centrum PISOP z wielką przyjemnością zaprasza Państwa do udziału w Konferencji pod takim właśnie tytułem, która odbędzie się 19 marca w Poznaniu (w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. T. Kutrzeby 10)
Celem Konferencji jest analiza wpływu działalności gospodarczej na stabilne funkcjonowanie organizacji pozarządowych.
Zastanawiają się Państwo, czy wziąć udział w naszej Konferencji?
Poniżej kilka argumentów, które pomogą nam Państwa do tego przekonać:
1. Prelegenci
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.:
• prof. dr hab. Jerzy Hausner – jeden z inicjatorów prac nad ustawą o przedsiębiorczości społecznej, były wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej
• Anna Grzymisławska – Dyrektor Departamentu Organizacyjnego i Kadr Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu
• Krzysztof Więckiewicz – Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej
• Henryk Wujec – doradca ds. społecznych Prezydenta RP.
Konferencję poprowadzą: Ewa Gałka – Prezeska Zarządu Centrum PISOP oraz Mariusz Szymyślik – Prezes Zarządu Radia Merkury.
2. Program
Program Konferencji składa się z części: plenarnej oraz warsztatowej. Na początek planowane są wystąpienia wprowadzające do tematu przedsiębiorczości społecznej organizacji pozarządowych (wykład Ewy Gałka oraz Jerzego Hausnera). W dalszej kolejności przedstawione będą wyniki badań wielkopolskich organizacji prowadzących działalność gospodarczą oraz zaprezentowane zostaną założenia do Modelu Zarządzania Przedsiębiorstwem Społecznym. Wystąpienia zaplanowane na część plenarną Konferencji będą na bieżąco komentowane przez panel ekspertów.
3. Warsztaty
Program Konferencji wzbogacony został o warsztaty organizowane osobno dla:
• przedstawicieli organizacji pozarządowych (4 warsztaty do wyboru obejmujące różne aspekty zarządzania organizacją: od koordynowania działań poprzez zarządzanie finansami i kadrą po komunikowanie)
• pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej (warsztat odbywający się w ramach Forum OPS dotyczący działania zespołów interdyscyplinarnych z udziałem organizacji pozarządowych)
• pracowników urzędów miast, gmin i powiatów (warsztat na temat wykorzystywania działalności odpłatnej pożytku publicznego przy realizacji zadań publicznych).
Do poprowadzenia warsztatów zaangażowani zostali specjaliści z całej Polski.
Szczegółowy program Konferencji znajdziesz tutaj
Tych z Państwa, których udało nam się już przekonać do przesłania swojego zgłoszenia, zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i odesłanie go najpóźniej do 12 marca br. mailem na adres konferencja@pisop.org.pl lub faksem pod nr 61/851 91 34.
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku pytań proszę o kontakt pod nr tel. 61/851 91 34 lub mailem maria.kopaszewska@pisop.org.pl.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział w Konferencji jest bezpłatny.