Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza „Ogólnopolski Konkurs Grantowy” w ramach Programu „Równać Szanse 2013” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem konkursu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2013 r. a 30 listopada 2014 r. (prowadzone ze stałą, minimum 25-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozy środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikuje się część wnioskujących) organizacje przygotują projekty. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie konkursu mija 8 marca  2013 roku o godzinie 24.00.

Poniżej zamieszczamy zasady konkursu, kryteria oceny merytorycznej diagnozy, wzór formularza wniosku oraz  instrukcję wypełniania wniosku. Zachęcamy Państwa do skorzystania w pracy nad wnioskiem z poradnika dotyczącego diagnozowania: „Diagnoza potrzeb młodzieży w środowisku lokalnym”, który można pobrać TUTAJ.

 

Zasady konkursu
Kryteria oceny merytorycznej diagnozy
Wzór formularza diagnozy do obejrzenia

UWAGA! Wniosek wypełnia się w generatorze wniosków (przycisk poniżej). Zamieszczony obok plik służy wyłączenie obejrzeniu formularza.

Instrukcja wypełniania wniosku

 

Szczegółowy harmonogram Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego
– 8 marca 2013 Termin składania wniosków w pierwszym etapie konkursu
(opracowanie diagnozy środowiska lokalnego)
– 26 marca 2013 Ogłoszenie listy organizacji dopuszczonych do drugiego etapu
– 5 – 7 kwietnia 2013 Szkolenie koordynatorów (Warszawa)
– 8 maja 2013 Termin składania wniosków w drugim etapie konkursu (projekt
działań)
– 4 czerwca 2013 Ogłoszenie listy dofinansowanych projektów

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.rownacszanse.pl