• Post category:Aktualności
You are currently viewing Warsztat Cyberbezpieczeństwo od kuchni

Możesz mieć najlepsze zabezpieczenia techniczne, ale jeśli nie wiadomo, co należy chronić w organizacji, kto za to odpowiada oraz jak działać w przypadku problemów –  to technologie niewiele pomogą. Z drugiej strony, możesz mieć świetnie opisane procedury, ale jeśli za nimi nie idą konkretne działania i rozwiązania – stają się one bezwartościowe. Organizacje potrzebują jasnych zasad, dobrej komunikacji i wspólnej odpowiedzialności za cyberbezpieczeństwo.

Warsztat pomoże Ci zrozumieć, jak skutecznie chronić ważne informacje i zasoby w Twojej organizacji. Skupimy się na dwóch kluczowych obszarach:
– procedurach działania, czyli kto, co i jak powinien chronić,
– praktycznych zabezpieczeniach, czyli konkretnych rozwiązaniach, dzięki którym można te zasady wdrożyć w życie.

Pokażemy, jak prostymi krokami wprowadzić porządek, zbudować procedury i zmniejszać ryzyko cyberbzgrożeń – bez stresu, skomplikowanych narzędzi i technicznego żargonu.

Podczas warsztatów:
– nauczysz się rozpoznawać ryzykowne sytuacje, zanim wyrządzą poważne szkody;
– poznasz dobre praktyki, które możesz wdrożyć od razu – nawet w niewielkiej organizacji, bez specjalistycznej wiedzy;
– dowiesz się, jak w prosty sposób budować zrozumiałe i działające procedury.

Zapisz się już dziś!
Kiedy: 
16 maja 2025 r. (piątek) w godz. 11:00-15:00
Gdzie: Sale szkoleniowe KLANZA, ul. Poplińskich 12, Poznań

Na szkolenie obowiązują zapisy do 12 maja 2025 r. (poniedziałek) na adres e-mail weronika.mann@wrk.org.pl
Aby zapisać się na szkolenie, kliknij TUTAJ

Liczba miejsc jest ograniczona!

Ekspertkami podczas szkolenia będą:

  • Zuzanna Polak to doświadczona specjalistka w dziedzinie budowania świadomości cyberbezpieczeństwa, której kariera zawodowa jest nierozerwalnie związana z działalnością edukacyjną i popularyzatorską w obszarze bezpieczeństwa w Internecie. Absolwentka psychologii, od ponad 15 lat pełni kluczową rolę, angażując się w szeroko zakrojone działania mające na celu zwiększenie świadomości zagrożeń online oraz zwalczanie treści nielegalnych w sieci. Jest autorką licznych publikacji, które poruszają różne aspekty bezpieczeństwa w Internecie, począwszy od ochrony dzieci i młodzieży w sieci, aż po najnowsze wyzwania związane z ochroną przed cyberatakami. W ciągu swojej kariery była prelegentką na wielu konferencjach i wydarzeniach branżowych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest zaangażowana w kluczowe projekty w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, które koncentrują się na budowaniu świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnych grupach społecznych – zarówno w administracji publicznej, jak i w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także wśród zwykłych użytkowników Internetu.
  • Beata Frankiewicz  specjalistka ds. budowania świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa w NASK – Państwowym Instytucie Badawczym. Absolwentka studiów podyplomowych Cyber Science – Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Politechnice Śląskiej.  Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w sektorze organizacji pozarządowych, gdzie realizowała i współtworzyła liczne inicjatywy i projekty edukacyjne. Specjalizuje się działaniach podnoszących kompetencje cyfrowe i propagujących bezpieczne korzystanie z technologii. Doświadczona trenerka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, a w latach 2015–2021 prezeska poznańskiego oddziału KLANZY. Łączy podejście systemowe z praktycznym zrozumieniem potrzeb codziennego użytkownika internetu, angażując się w ogólnopolskie kampanie i projekty edukacyjne.