Wiosna coraz śmielej pokazuje swoje oblicze … a my mamy dla Was porcję informacji o bieżących konkursach, w których wziąć udział mogą nie tylko organizacje pozarządowe.

Warto już teraz poczynić pewne przygotowania, by aplikować z wiekszą mocą! Życzymy Państwu sukcesów na tym polu!

 

FUNDACJA EDUKACJA DLA DEMOKRACJI – PROJEKTY Z EDUKACJI GLOBALNEJ

Definicja „edukacji globalnej”: działania edukacyjne skierowane do polskiego społeczeństwa i nawiązujące do problemów i wyzwań rozwojowych na świecie. Jest to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza ich zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk  i współzależności globalnych.

W konkursie Edukacja Globalna 2017 – Regranting dostępne są 2 ścieżki dotacyjne:
– ścieżka A – dla organizacji posiadających doświadczenie w edukacji globalnej – dofinansowanie od 20 tys. do 35 tys. zł.
– ścieżka B – dla organizacji bez doświadczenia lub z małym doświadczeniem – maks. kwota dofinansowania to 8 tys. zł.

Termin składania wniosków do 24 marca 2017 r. do godz. 16:00

Więcej informacji: https://fed.org.pl/globalna/oferta/

 

INSTYTUT TEATRALNY IM. ZBIGNIEWA RASZEWSKIEGO OGŁASZA NABÓR DO PIERWSZEGO ETAPU 9. EDYCJI PROGRAMU TEATR POLSKA

Program TEATR POLSKA ułatwia dostęp do oferty teatralnej poprzez wparcie aktywności teatrów poza ich siedzibami, umożliwiając prezentacje spektakli w miejscowościach oddalonych od teatru instytucjonalnego.

Dla kogo? teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe.
Dwuetapowa kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu:

  1. I etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej (rozstrzygnięcie nastąpi do 12 maja 2017)
  2. II etap to ocena projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej (wyniki drugiego etapu poznamy do 7 lipca 2017).

Pokazy spektakli w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2017 roku.

Zgłoszenia spektakli przyjmowane będą do 27 marca 2017 r. 

Więcej informacji: www.polska.e-teatr.pl i www.instytut-teatralny.pl

 

NARODOWY INSTYTUT DZIEDZICTWA  – „WOLONTARIAT DLA DZIEDZICTWA”

Program „Wolontariat dla dziedzictwa”, jest jednym z działań Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2014-2017.

Główny cel: ułatwianie i generowanie społecznego zaangażowania w poznawanie własnego dziedzictwa kulturowego oraz w system opieki nad zabytkami, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, samorządami, służbami konserwatorskimi, wolontariuszami i społecznościami lokalnymi.

Kluczowe są działania: nastawione na zaangażowanie wolontariuszy i stworzenie sieci współpracy pomiędzy różnymi sektorami działającymi na rzecz opieki nad zabytkami.

Zadania programu: będą realizowane w formie zorganizowanych, co najmniej 3-dniowych, obozów dla wolontariuszy, których celem jest rozwijanie świadomości i aktywności w ochronie dziedzictwa kulturowego.

Kwota wnioskowanego dofinansowania: minimalna wynosi 10 000 PLN, maksymalna wynosi 40 000 PLN

Termin składania wniosków do 31 marca 2017 r.

Więcej informacji: http://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/2017/Wolontariat%20dla%20dziedzictwa%20-%20regulamin%202017.pdf

 

NOWY KONKURS POWER 4.3 NA WYPRACOWANIE ORAZ WDROŻENIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ, POWSTAŁYCH DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z PARTNERAMI ZAGRANICZNYMI

Zakres merytoryczny: Wnioski o dofinansowanie mogą być składane w ramach czterech tematów:
1) Wypracowanie rozwiązań na rzecz zarządzania zintegrowanym pakietem usług na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
2) Wypracowanie rozwiązań zawierających usługi aktywizacji społecznej i usługi aktywizacji zawodowej, świadczone przez niepubliczne instytucje rynku pracy na rzecz osób długotrwale pozostających bez zatrudnienia i niezarejestrowanych w ewidencji urzędu pracy.
3) Wypracowanie rozwiązań na rzecz wsparcia dla osób łączących opiekę nad dziećmi i osobami zależnymi z życiem zawodowym (tzw. pokolenie sandwich generation).
4) Metody utrzymania aktywności zawodowej pracowników w zawodach, w których wiek ma wpływ na efektywność pracownika w miejscu pracy, w ramach zatrudnienia u aktualnego pracodawcy.

Dla kogo? m.in.: podmioty odpowiedzialne za kreowanie, realizację i monitorowanie polityk publicznych oraz kontrolę i nadzór nad tymi politykami; administracja publiczna, jednostki samorządu terytorialnego; instytucje rynku pracy; instytucje pomocy i integracji społecznej; szkoły i placówki systemu oświaty; uczelnie; przedsiębiorstwa; organizacje pozarządowe; podmioty ekonomii społecznej; federacje lub związki organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej.

Termin składania wniosków: od 18 kwietnia 2017 r. do 25 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/43-wspolpraca-ponadnarodowa-12/

 

LOKALNE OŚRODKI WIEDZY I EDUKACJI TO KORZYŚCI DLA SZKOŁY, LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI, GMINY, MIASTA, POWIATU

Związek Powiatów Polskich (ZPP) ogłasza nabór dla organów prowadzących szkoły, które uczynią je Lokalnymi Ośrodkami Wiedzy i Edukacji. Wspólnie z partnerami (Uniwersytetem Jagiellońskim, Fundacją Małopolska Izba Samorządowa, Wyższą Szkoła Ekonomii i Informatyki) na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ZPP realizuje projekt, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego: Wiedza Edukacja Rozwój.

Finansowany grant zostanie przekazany na prowadzenie ośrodka dla tych, którzy są zainteresowani pozyskaniem dodatkowych funduszy dla swojej szkoły.

Pytania w zakresie przedmiotowego konkursu można zgłaszać do 25 marca 2017 r.

Termin składania wniosków: od 31 marca do 28 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji:

http://zpp.pl/aktualnosci/zdobadz-grant-nabor-chetnych-do-prowadzenia-lokalnych-osrodkow-wiedzy-i-edukacji

NIE CZEKAJ!

ZAPRASZAMY DO LEKTURY I … APLIKOWANIA!

Zespół federacji WRK