Polecamy nasze serwisyWOLONTARIAT 50+? JESTEM NA TAK!

30 maja 2012, kategoria: Projekty - archiwum

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie: WOLONTARIAT 50+? JESTEM NA TAK! realizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy Wielkopolskiej Radzie Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Projekt skierowany jest do lokalnych centrów wolontariatu z całej Wielkopolski, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu PRACY Z WOLONTARIUSZEM/SZKĄ 50+ i budowania współpracy międzypokoleniowej
W ramach projektu proponujemy Państwu:
1. CYKL PIĘCIU 4-GODZINNYCH SZKOLEŃ z zakresu PRACY Z WOLONTARIUSZEM/SZKĄ 50+ i budowania współpracy międzypokoleniowej
Tematy poszczególnych sesji szkoleniowych:
a/ specyfika wolontariatu os. 50+: korzyści i zagrożenia płynące z angażowania w działania centrum/punktu wolontariuszy 50+
b/ tworzenie oferty wolontariackiej adekwatnej dla osób 50+; predyspozycje gr. wiekowej 50+
c/ jak pozyskać i utrzymać wolontariusza/szkę 50+/dopasowanie kanałów komunikacji do potrzeb gr. wiekowej 50+
d/ praca z wolontariuszem/szką 50+: organizowanie pracy, motywowanie, monitoring rozwoju
e/ wprowadzanie wolontariusza 50+ do grupy wolontariuszy i inicjowanie projektów międzypokoleniowych

2. SUPERWIZJĘ/ DORADZTWO W OBSZARZE WOLONTARIATU OSÓB 50+
Treść sesji będzie zindywidualizowana i dostosowana do potrzeb poszczególnych centrów. Doradztwo będzie odbywać się w siedzibie danego centrum/punktu lub w Poznaniu.

3. WŁĄCZENIE SIĘ W PROCES MULTIPLIKACJI WIEDZY ZDOBYTEJ W TRAKCIE SZKOLEŃ: SZKOLENIA I DORADZTWO DLA LOKALNYCH KOORDYNATORÓW WOLONTARIATU.
Spośród centrów, które wezmą udział w projekcie zostanie wybranych 5 (po jednym z danego subregionu), które zorganizują 1 szkolenie oraz udzielą doradztwa z zakresu pracy z wolontariuszem/ką 50+ dla lokalnych koordynatorów wolontariatu ze swojego regionu.
LCW, które będzie organizatorem szkolenia oraz doradztwa w swoim subregionie otrzyma na ten cel łącznie 1100,00 zł z przeznaczeniem na: wynagrodzenie dla trenera prowadzącego szkolenie, poczęstunek, materiały szkoleniowe, doradztwa dla organizacji i instytucji.

4. UDZIAŁ W KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZĄ MIĘDZYPOKOLENIOWĄ INICJATYWĘ WOLONTARIACKĄ W WIELKOPOLSCE.
Poznańskie i wielkopolskie organizacje zostaną zaproszone do udziału w konkursu na najciekawszą międzypokoleniową inicjatywę wolontariacką. Kapituła konkursu będzie oceniała m.in. poziom zaangażowania wolontariuszy 50+ w przygotowanie akcji, społeczną użyteczność akcji oraz sposób zorganizowania pracy wewnątrz międzypokoleniowej grupy.

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu: wolontariat@wrk.org.pl, 61 85 30 930.

Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

Komentarze

Obecnie nie ma żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

  imię *

  e-mail *Czcionka
Kolor kontrastu