Polecamy nasze serwisyNajnowsze badania GUSu nt. wolontariatu

28 lutego 2013, kategoria: Aktualności, Publikacje/badania, Wiedza

Prezentujemy pierwsze badanie Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące wolontariatu.

Badanie jest pierwszym projektem tego typu w polskiej statystyce publicznej. Zaprojektowane jako cyklicznie, będzie powtarzane co 4 lata. “Praca niezarobkowa poza gospodarstwem domowym” jest zbieżne z metodologią zalecaną przez Międzynarodową Organizację pracy.

Narzędzia badania spełniają główne założenia narzędzia badawczego zawarte w międzynarodowym podręczniku “Manual on the Measurement of Volunteer Work”. Przełożenie tych wytycznych na formę zastosowanego w Polsce kwestionariusza polegało na przekazaniu w języku polskim zawartej w kwestionariuszu terminologii, a przede wszystkim na dostosowaniu jego układu do kulturowych uwarunkowań polskich respondentów.

Badania Praca niezarobkowa poza gospodarstwem domowym, zrealizowano w 9 303 gospodarstwach domowych zbierając dane o zamieszkujących w nich 21 435 osobach w wieku 15 lat i więcej.
Dane z badania PNZ zostały uogólnione na populację osób mających ukończone 15 lat, zamieszkujących w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Polski w I kwartale 2011 r.

Zapraszamy do lektury oraz do skorzystania z oferty prowadzonego przez nas Regionalnego Centrum Wolontariatu:

http://siecwolontariatu.org.pl/

Komentarze

Obecnie nie ma żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

  imię *

  e-mail *Czcionka
Kolor kontrastu